Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

"Moja przestrzeń", projekt "Moje miasto. Bielsko-Biała"

Start date End date

Ernest Zawada jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa, dyplom główny uzyskał w Pracowni prof. Stefana Gierowskiego w 1995 roku. Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, tworzeniem obiektów i sztuką akcyjną. Jego twórczość jest łączona z nurtem minimalizmu, gdzie istotę stanowi poetyka koloru i harmonia formy.

Wystawa prezentuje dokumentację fotograficzną działań wizualnych w przestrzeni zrealizowanych przez Ernesta Zawadę, związanych z Bielskiem-Białą. Spośród zorganizowanych przez artystę happeningów przypomniane zostaną m.in.:
Chrońmy drzewa naszego miasta, 2000
W poszukiwaniu innej przestrzeni, 2001
Fale, 2002
Buty, 2002
Eurokoronka,2003
Instalacja, 2004
Wierzbowy Smok, 2005
Chochoły po Beskidzku, 2007
Cogito, 2008
Kolumny, 2009

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności