Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Mirosław Wszołek – wystawa malarstwa – Monady.

Start date End date

Mirosław Wszołek jest absolwentem katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1996-1998 był pracownikiem Wydziału Architektury, a w latach 1992-1998 prezesem ZPAP Gliwice-Zabrze.

Artysta posiada uprawnienia konserwatorskie, zajmuje się malarstwem, grafiką, projektowaniem oraz renowacją. Pełnił funkcję jurora w wielu konkursach profesjonalnych i amatorskich oraz prowadził i brał udział w licznych plenerach i warsztatach artystycznych.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach organizowanych w kraju i za granicą, m.in. w Japonii.

Ważniejsze realizacje twórcze:
– witraże w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach,
– renowacje fresków i prace malarskie w kościołach w Strzybnicy, Wielowsi, Toszku, Łubiu, Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Rudzicy, Knurowie, Lipinach, Orzegowie, Starej Wsi i Tychach.
– renowacje elewacji budynków w Bytomiu i Gliwicach,
– projekt i wykonanie modelu przestrzennego na EXPO’93 w Korei.

Kurator: Iwona Koźbiał-Grzegorzek

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności