Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Metapolis. Bielsko-Biała. Wystawa grafik Krzysztofa Marka Bąka

Start date End date

Zamek książąt Sułkowskich

Krzysztof Marek Bąk
Bielszczanin. Grafik, zajmuje się przede wszystkim ekslibrisem oraz małą formą. Absolwent wrocławskiej ASP, doktor habilitowany sztuki. Zawodowo związany z Uniwersytetem Śląskim, gdzie pełni funkcję prodziekana  Wydziału Artystycznego w Cieszynie, jest również Kierownikiem Zakładu Grafiki w Instytucie Sztuki UŚ. Poza pracą w zakresie plastyki zajmuje się pisarstwem. Pod pseudonimem K.M. Bakow opublikował cykl kryminałów o komisarz Edycie Orłowskiej oraz Zamek na wzgórzu, którego akcja rozgrywa się w murach bielskiego Muzeum Historycznego.


Metapolis. Bielsko-Biała
Miasto jest skarbnicą metafor. Wystarczy przespacerować się ulicami, by zanurzyć się w nim jak w poemacie, jak we śnie. Trochę przypomina to podróż Alicji — przeskakiwanie od jednego wyobrażenia do drugiego. Takie jest miasto… Moje. Zupełnie subiektywne, własne, zawłaszczone przez prywatne metafory. Pewnie czasem bardziej czytelne, czasem mniej. Zresztą celem przenośni nie jest zrozumienie. Jej jedynym sensem jest atmosfera, nastrój, może niekiedy zabawa. Mam zaszczyt przedstawić siedemnaście zabaw w skojarzenia.
Zafundowałem sobie podróż przez ukochane miasto. Zapraszam Państwa serdecznie do współuczestniczenia w tej ekskursji. Prawdopodobnie, po jej zakończeniu odkryjecie, że tak naprawdę była to Wasza własna podróż, w której niżej podpisany był jedynie całkowicie przypadkowym towarzyszem. I o to chodzi. Bo Miasto jest dla każdego własne.

Krzysztof Marek Bąk

W sklepie muzealnym można kupić najnowszą książkę K.M. Bakowa pt. „Zamek na wzgórzu”, a także grafiki autorstwa Krzysztofa Marka Bąka, pojedyncze pocztówki i komplety pocztówek. Serdecznie zapraszamy!

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności