Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

„Korespondencja polskich jeńców wojennych w niewoli niemieckiej 1939-1945”

Start date End date

Muzeum w Bielsku-Białej, w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przygotowało ze zbiorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu wystawę Korespondencja polskich jeńców wojennych w niewoli niemieckiej 1939-1945.
Wystawę tworzy interesujący i cenny zbiór ponad 400 kart pocztowych oraz listów, których nadawcami bądź adresatami byli polscy żołnierze przetrzymywani w niemieckiej niewoli podczas II wojny światowej. Uzupełnieniem ekspozycji są  oryginalne przedmioty będące na wyposażeniu żołnierza.
Wystawę wzbogacono o eksponaty własne: fotografie jeńców z oflagów i stalagów oraz korespondencję ppłk. Władysława Adamczyka z oflagów w Arnswalde, Groß Born, Dössel. Jest to niezwykłe źródło informacji o ich życiu, a także o funkcjonowaniu niemieckiego aparatu jenieckiego.
 
Wystawę zwiedzać można w  Galerii Wystaw Czasowych Muzeum od 2 do 30 września 2009 roku.
 

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności