Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Kobiety malują kobiety

Start date End date

GALERIA WYSTAW CZASOWYCH oraz GALERIA ZAMKOWA BASZTA i STRZELNICA

Kobieta od zarania sztuki była muzą artystów, którzy natchnieni widzieli w niej albo boginię, albo diablicę, wzniosłą alegorię albo ponętną kochankę, matkę dającą życie albo śmiercionośną kostuchę. Przez całe wieki mężczyźni malowali kobiety i wydawałoby się, że świat o płci pięknej wie już wszystko… Tymczasem w bielskim Muzeum znakomite artystki – Joanna Sierko-Filipowska, Katarzyna Szydłowska i Martta Węg – odsłaniają, poprzez swoje obrazy, nowe tajemnice kobiecości. Wystawa prezentuje trzy artystki i trzy niepowtarzalne historie o nich samych, czyli o kobietach, które malują kobiety. Jak siebie widzą i jaki jest ich świat? Jakie są ich pragnienia i czym chcą się podzielić z publicznością? Czy we spółczesnej sztuce pełnej naturalizmu i brutalizmu, jest jeszcze miejsce na romantyczną poetykę, nostalgię i subtelność? Wystawa jest niepowtarzalną okazją do spojrzenia nie tylko na piękne panie, ale także na dobre malarstwo i, co ważne, ekspozycja przeznaczona jest nie tylko dla kobiet.

Kuratorzy: Iwona Purzycka, Iwona Koźbiał-Grzegorzek


Wystawie Kobiety malują kobiety towarzyszy Kobiecy salonik sztuki zorganizowany w Galerii Zamkowej Muzeum w Bielsku-Białej. Salonik będzie funkcjonował przez cały marzec, będzie to miejsce spotkań, wykładów i warsztatów zorganizowanych z myślą o kobiecym zdrowiu, urodzie i kondycji.

Plan wydarzeń w ramach Kobiecego saloniku sztuki:

  • Prewencja i leczenie starzenia się skóry – spotkanie z certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej Ewą Trzepizur-Dżogą. 17 marca, godz. 18.00 – Galeria Zamkowa
  • Profilaktyka raka piersi – wykład dr. n. m. Piotra Zdunka, Dyrektora Naczelnego Beskidzkiego Centrum Onkologii. Wykład organizowany jest z okazji Narodowego Dnia Życia. 24 marca, godz. 18.00 – Galeria Zamkowa
  • Warsztaty Przemaluj Siebie i Swój Świat z SoftTime  – dwudniowe warsztaty rozwoju osobistego, w czasie których będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy dotyczących własnego wizerunku i stylu. 26 i 27 marca, godz. 10.00 -17.00 – Galeria Zamkowa.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdą Państwo pod numerem: 033 821 03 03, oraz na blogu Galerii Zamkowej.
 

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności