Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Józef Budka – Grafika

Start date End date

Od 8 maja do 27 czerwca 2010 roku w Muzeum w Bielsku-Białej dostępna będzie wystawa prac graficznych prof. Józefa Budki. Wystawa w Galerii Zamkowej Muzeum w Bielsku-Białej składa się z dwóch części.
Pierwsza obejmuje okres 20 ostatnich lat i dotyczy zestawu barwnych litografii, wykonanych z matrycy kamiennej.
Druga natomiast prezentuje cykl lithopasteli i rysunków z ostatnich dwóch lat, inspirowanych kulturą i religią Indii i Małego Tybetu (Ladakhl, Spiti, Księstwo Dankhar).

Tematyką pierwszego zestawu była moja fascynacja włoskim renesansem i chęć polemiki z dawnymi mistrzami. Prace powstałe po wyprawach do Indii i Tybetu, czyli okres ostatnich dwóch lat, to próba rozliczenia się z tamtymi przeżyciami, które całkowicie zmieniły moje dotychczasowe zainteresowania, a przede wszystkim tematykę moich grafik.
Prezentowane prace wykonane są w technice klasycznej barwnej litografii lub przy użyciu połączeń litografii, collage, ingerencji rysunkiem na odbitkach graficznych.
 

Józef Budka

Kurator: Joanna Rupik

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności