Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Iza Cieszko. Statystyka.

Start date End date

"Żyjemy w świecie policzonym, opartym na statystykach… gdzie człowiek może utonąć w oceanie cyfr lub odnaleźć się w jednej z statystycznych grup. Przynależności do pewnych zbiorów określa jednostkę. 
Bielsko jest jednym ze zbiorów mojej definicji, a w nim kilku przyjaciół, znajomi, ulubione ścieżki, miejsca wypełnione wspomnieniami i takie, w których nigdy nie byłam. Miasto, gdzie budziły się marzenia. Chwile, które wpłynęły niezauważalnie na moje życie"

Iza Cieszko
 

Iza Cieszko

Malarz, grafik, scenograf. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W 2003 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w pracowniach: Malarstwa prof. Marka Wagnera i Druku Dekoracyjnego prof. Marii Zielińskiej. W latach 2003-2007 była asystentką w pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych prof. Marka Wagnera. Artystka brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych głównie w kraju.
Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego (2009). 
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1997 i 2002),
Stypendystka Śląskiego Funduszu Stypendialnego (2002)
Wyróżniona w konkursie Obraz Roku 2005 i Obraz Roku 2002
Artystka należy do grupy HUMAN-EX i jest współzałożycielką Stowarzyszenia Artystycznego PLESSART.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności