Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Galeria Zamkowa – Willy Sinn "Zimne piękno" – wystawa makrofotografii

Start date End date

Willy Sinn urodził się w 1960 roku w Gnodstadt w Niemczech. Od wczesnej młodości, napędzany ciekawością i żądzą poznawania obcych kultur, podejmuje pierwsze podróże po Europie, Egipcie, Indonezji i Sri Lance. Tęsknota za nieskażoną cywilizacją, przyrodą i ludźmi żyjącymi w pierwotnych warunkach, skłania go do wzięcia udziału w 1994 roku w jego pierwszej ekspedycji do dżungli Borneo, gdzie za pomocą obiektywu utrwala różnorodne fasety ludzkiej egzystencji i sił przyrody. Rok później dociera z ekspedycją jako jeden z pierwszych bialych ludzi do Doliny Kamiennych Siekier Jä-Li-Me w Irian Jaya – zachodniej części Nowej Gwinei, gdzie zostaje niejako przeniesiony do czasów epoki kamienia łupanego. Siłą wyrazu swojej fotografii przybliża tych pierwotnych ludzi naszej epoce. Aparat fotograficzny towarzyszy mu również nieodłącznie w ucieczce od cywilizacji na pustynię Gobi (1996) gdzie zamka się w fascynacji pozorną pustką i martwością tych najwyższych, piaskowych gór świata. W czasie trzytygodniowej wędrówki przez morze piachu odkrywa jego różnorodność i pulsującą potęgę. W 1997 roku  wyrusza w 10-miesięczną podróż po świecie. W Namibii, na najstarszej pustyni naszej planety, Namib, igrając ze światłem i cieniem, tworzy nowe obrazy, gdzie pozornie martwe krajobrazy budzą się do życia i nabierają nowego wyrazu.
W swej twórczości pokazuje zarówno piękno nowozelandzkich gejzerów, jak i wypalonej słońcem australijskiej ziemi oraz jej malowniczych, morskich nabrzeży. Ciągle jednak powraca do swojej prawdziwej miłości – pustyni – czemu daje wyraz w czasie późniejszych podróży przez Saharę – Maroko (2000), Tunezję (2001-2002) – czy też jordańską czerwoną pustynię Wadi-Rum.
Za pomocą fotografii odnajduje sposób wyrażania świata, własnej duszy i osobowości.

Mariola Sinn

 

Cykl Cold beauty jest efektem wyprawy tym razem do Finlandii, gdzie zafascynowany pięknem bardzo odmiennym niż gorące pustynie stworzył obrazy pobudzane jego oryginalną wyobraźnią.

Kurator: Iwona Koźbiał-Grzegorzek

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności