Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Galeria Zamkowa – Tomasz Klon – wystawa malarstwa

Start date End date

Tomasz Klon urodził się 6 lutego 1972 roku w Cieszynie. W roku 1994 ukończył Liceum Plastyczne im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W latach 1994-1995 zajmował się rzeźbą artystyczną w drzewie i polichromią w Zakładzie Snycerskim Andrzeja Burkota w Górkach Wielkich. W latach 1995-1999 studiował na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, na Wydziale Malarstwa w Instytucie Sztuki (pracownia malarstwa Zygmunta Lisa i adiunkta Tadeusza Rusa). W 1999 roku uzyskał dyplom magistra sztuki, pisząc pracę pt. Obiektyw i dźwięk  portret Jerzego Pustelnika.

Pasjonuje się muzyką świata. Najbliższy mu jest jazz, muzyka dawna i klasyczna. Zawodowo zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, wykorzystując tradycyjne techniki malarskie (olej, akryl, gwasz, akwarela) oraz rysunek (ołówek i pastel). Nie obca mu jest grafika (drzeworyt, linoryt) jak i rzeźba w drewnie.

Wystawy:
6-29 stycznia 2005 r., Spotkanie I – wystawa zbiorowa, Galeria Domu Włókniarza w Bielsku-Białej.
4-30 kwietnia 2006 r., Impresje - wystawa indywidualna, Muzeum św. Jana Sarkandra
w Skoczowie.
14 września-15 października 2006 r., Spotkanie II – wystawa zbiorowa, Galeria Domu Włókniarza w Bielsku-Białej.
10 sierpnia-10 września 2007 r., wystawa indywidualna Nieme Ptaki - obrazy i pastele, Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie.
20 września-20 października 2007 r., wystawa zbiorowa Spotkanie III, Galeria Domu Włókniarza w Bielsku-Białej.
15 grudnia 2007 r.-15 stycznia 2008 r., wystawa Ośrodka Kultury Ochoty Spotkanie – środek południe, Galeria Wodozbiór, Łazienki Królewskie w Warszawie.

Kurator: Iwona Koźbiał-Grzegorzek

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności