Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Fraktalne oblicza naszego miasta. Ewa Bergel – wystawa miniatur tkackich

Start date End date

W swojej twórczości utożsamiam się z nurtem, który wykazuje związki geometrii ze sztuką. Jednocześnie staram się zachować indywidualne cechy obiektu. Pokazuję wzory natury; wydobywam je z otaczającej przyrody, dostrzegam w nich konkretną postać matematyczną.
Ewa Bergel


Ewa Bergel 

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom główny uzyskała na Wydziale Architektury Wnętrz pod kierunkiem prof. Jana Budziły w 1971 roku.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 1971 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w latach 1983 i 1986.

Ma w dorobku twórczym rozliczne projekty wnętrz i detali architektonicznych, w tym projekty wykonane dla obiektów zabytkowych.
 
Od lat osiemdziesiątych równolegle do projektowania wnętrz zajmuje się tkactwem artystycznym i unikatowym. Bierze udział w wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych; prezentowała tkaninę na około 60 wystawach zbiorowych i 9 wystawach indywidualnych.

W 1991 roku była współzałożycielem grupy PRZEKAZ skupiającej artystki związane ze sztuką włókna w środowisku katowickim. Od 1994 do 1998 roku uczestniczyła w Międzynarodowych Plenerach-Sympozjach Sztuki Włókna Warsztat Twórczy – Kowary. Od 2002 roku uczestniczy w plenerach wikliniarskich, a od 2003 jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego WIKLINA.

Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności