Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Dariusz Gierdal. Jaki jest kot, każdy... nie widzi

Start date End date

DARIUSZ GIERDAL – mieszkaniec Ustronia.
W latach 1987-1992 studiował na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie. Uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jerzego Wrońskiego.
Pracuje jako nauczyciel w Ustroniu w Szkole Podstawowej nr 1 i 3 oraz prowadzi pracownię arteterapii w sanatorium Równica.
Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku oraz fotografii.
Uczestnik rezydencji artystycznej w North Wales Scholl of Art and Disign w Wrexham (Wielka Brytania, 2008).  
Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, m.in. w Galerii Bielskiej BWA – 1994, 2001, Instytucie Polskim w Bratysławie, E.M. Galerie w Kollum w Holandii – 2000, 2004, Muzeum Ustrońskim i Muzeum w Bielsku-Białej – 2003,  Muzeum Śląska Cieszyńskiego – 2010 oraz w Muzeum Marii Skalickiej w Ustroniu wraz z Jadwigą Smykowską.
Był  uczestnikiem Targów Sztuki organizowanych przez Galerię Bielską BWA w Galerii Sfera w 2010 roku.
Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w: Bielskiej Jesieni w 1993, 1997 oraz 2009 roku; Najgroźniejsze pędzle w Muzeum im. X. Dunikowskiego w Warszawie, Border Crossing, Wielka Brytania, 2007, Mosty,  2009,  Słowacja.
 

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności