Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Anatol Martyniuk, Kolorowe emocje

Start date End date

Ekspozycja prac ukraińskiego artysty, uczestnika I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. Juliana Fałata (2016).

Anatol Martyniuk urodził się 9 listopada 1960 r. w Krzemieńcu na Wołyniu.
Po zakończeniu tamtejszej szkoły wyjechał na studia artystyczne do Lwowa. Ukończył je w 1982 r. Od roku 1989 zajmuje się wyłącznie pracą twórczą. Uprawia malarstwo i grafikę.
Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Także w plenerach międzynarodowych w Polsce, na Ukrainie, we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Czechach. W roku 2010 zorganizował plenery polsko-ukraińskie w Bieszczadach (Rajskie). W 2011 zainicjował odrodzenie tradycji Plenerów Krzemienieckich.
W ramach tego projektu odbył się ukraińsko-polski plener malarski i konferencja naukowa we współpracy z Instytutem IRSA w Krakowie, prowadzonym przez dr. Józefa Grabskiego.
Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, a także w zbiorach muzealnych w Krzemieńcu i Toronto oraz w Papieskiej Galerii Sztuki w Watykanie, Muzeum Historii Winobrania we Francji, Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Mieszka we Lwowie.

wernisaż: 28 lipca 2018, godz.19.00

A. Martyniuk, Ulica Wzgórze w Bielsku-Białej, 2016, ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, fot. Alicja Migdał-Drost

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności