Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Albrecht Dürer i jego epoka, grafika ze zbiorów Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach.

Start date End date

Wystawa Albrecht Dürer i jego epoka prezentuje zbiór oryginalnych prac graficznych Albrechta Dürera oraz artystów z jego kręgu i jego naśladowców. Na wystawie można również zobaczyć zespół drzeworytów ze słynnego cyklu Tryumfalny Pochód Cesarza Maksymiliana I, będący edycją z końca XVIII i XIX wieku. Kolekcja należy do Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach, sięgającego swymi korzeniami 1872 roku. Prezentowane dzieła pochodzą z zespołu, przekazanego do zbiorów muzeum w 1888 roku, będącego dziedzictwem testamentowym Imricha Henszlmanna, architekta, kolekcjonera dzieł sztuki, pisarza i twórcy ochrony zabytków na Węgrzech oraz towarzystwa muzealnego . Niniejsza wystawa jest wyjątkową okazją do zapoznania się z unikatowymi dziełami sztuki najwybitniejszych artystów tworzących dzieła graficzne w epoce renesansu, na czele z tytułowym Albrechtem Dürerem.  

Kuratorzy: Iwona Purzycka i Grzegorz Madej

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności