Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Proste formy. Waldemar Lesiak

Start date End date

Wystawa o charakterze monograficznym, na której zostaną zaprezentowane autorskie projekty i prototypy najróżniejszych form sztuki użytkowej.

Wernisaż: 28 czerwca 2019, godz. 19.30


Waldemar Lesiak ur. 1945 r. w Dąbrowie Tarnowskiej.
W 1966 r. ukończył Technikum Budowlane w Bielsku-Białej. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studiował na Wydziale Architektury Wnętrz. W 1972 r. uzyskał dyplom w Katedrze Wystawiennictwa pod kierunkiem prof. Leszka Wajdy.

Od 1972 r. należy do ZPAP  Okręg Bielsko-Biała, w którym aktywnie uczestniczy do dziś.
W latach 1974-87 projektował wnętrza użyteczności publicznej w Bielsku-Białej (m.in. Galeria ZPAP; sklep Telimena) oraz na Śląsku. W późniejszym czasie poszerzył działalność o wykonywanie witraży.

Od 1995 r. prowadzi firmę L-Projekt, która współpracuje z muzeami na terenie całej Polski w zakresie projektowania i realizacji gablot muzealnych oraz ekspozycji. Pracował m.in. dla Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu.

Od 2012 r. poza wspomnianą działalnością projektuje i wykonuje prototypy mebli oraz elementy wyposażenia wnętrz.

Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności