Krzysztof Tusiewicz – Marzenia. 33 portrety

Start date End date

Stara Fabryka, 43-300 Bielsko-Biała, pl. Żwirki i Wigury 8

Marzenia. 33 portrety / Dreamy Portraits – 33 Dreams to wystawa fotograficzna, składająca się z trzydziestu trzech czarno-białych portretów osób niepełnosprawnych. Wszyscy byli bądź są uczestnikami zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny!”, działającym przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”.

Nie są to tylko portrety ich twarzy, to portrety ich pragnień. Każdemu zdjęciu towarzyszy tekst z marzeniami. Stylistyka analogowych zdjęć podkreśla refleksyjny charakter wystawy. Dzięki dużemu formatowi (70 x 70cm) wymowa spojrzeń i towarzyszących im marzeń jest szczególnie sugestywna.

Autorem i pomysłodawcą wystawy oraz zdjęć i opracowania graficznego albumu jest Krzysztof Tusiewicz.

Krzysztof Tusiewicz – absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor zdjęć do kilkunastu filmów fabularnych i kilkudziesięciu filmów dokumentalnych. Reżyser filmów dokumentalnych, fotografik, wykładowca. Członek Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego (Polish Society of Cinematographers), Związku Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Servas Poland.

Od dwunastu lat współpracuje jako fotografik, reżyser, grafik i edukator z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej. Prowadzi zajęcia z grupami młodzieży dysfunkcyjnej oraz warsztaty twórcze z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Jest autorem opracowań graficznych książek i reżyserem filmów, które były podsumowaniem międzynarodowych projektów, realizowanych przy współudziale Unii Europejskiej.

Od jedenastu lat wykłada fotografikę i realizację obrazu filmowego w Towarzystwie Szkolnym im M. Reja w Bielsku-Białej.