Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Krzysztof Tusiewicz – Marzenia. 33 portrety

Start date End date

Stara Fabryka, 43-300 Bielsko-Biała, pl. Żwirki i Wigury 8

Marzenia. 33 portrety / Dreamy Portraits – 33 Dreams to wystawa fotograficzna, składająca się z trzydziestu trzech czarno-białych portretów osób niepełnosprawnych. Wszyscy byli bądź są uczestnikami zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny!”, działającym przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”.

Nie są to tylko portrety ich twarzy, to portrety ich pragnień. Każdemu zdjęciu towarzyszy tekst z marzeniami. Stylistyka analogowych zdjęć podkreśla refleksyjny charakter wystawy. Dzięki dużemu formatowi (70 x 70cm) wymowa spojrzeń i towarzyszących im marzeń jest szczególnie sugestywna.

Autorem i pomysłodawcą wystawy oraz zdjęć i opracowania graficznego albumu jest Krzysztof Tusiewicz.

Krzysztof Tusiewicz – absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor zdjęć do kilkunastu filmów fabularnych i kilkudziesięciu filmów dokumentalnych. Reżyser filmów dokumentalnych, fotografik, wykładowca. Członek Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego (Polish Society of Cinematographers), Związku Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Servas Poland.

Od dwunastu lat współpracuje jako fotografik, reżyser, grafik i edukator z Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej. Prowadzi zajęcia z grupami młodzieży dysfunkcyjnej oraz warsztaty twórcze z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Jest autorem opracowań graficznych książek i reżyserem filmów, które były podsumowaniem międzynarodowych projektów, realizowanych przy współudziale Unii Europejskiej.

Od jedenastu lat wykłada fotografikę i realizację obrazu filmowego w Towarzystwie Szkolnym im M. Reja w Bielsku-Białej.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności