Anatol Martyniuk, Kolorowe emocje

Ekspozycja prac ukraińskiego artysty, uczestnika I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. Juliana Fałata (2016).

Anatol Martyniuk urodził się 9 listopada 1960 r. w Krzemieńcu na Wołyniu.
Po zakończeniu tamtejszej szkoły wyjechał na studia artystyczne do Lwowa. Ukończył je w 1982 r. Od roku 1989 zajmuje się wyłącznie pracą twórczą. Uprawia malarstwo i grafikę.
Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Także w plenerach międzynarodowych w Polsce, na Ukrainie, we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Czechach. W roku 2010 zorganizował plenery polsko-ukraińskie w Bieszczadach (Rajskie). W 2011 zainicjował odrodzenie tradycji Plenerów Krzemienieckich.
W ramach tego projektu odbył się ukraińsko-polski plener malarski i konferencja naukowa we współpracy z Instytutem IRSA w Krakowie, prowadzonym przez dr. Józefa Grabskiego.
Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, a także w zbiorach muzealnych w Krzemieńcu i Toronto oraz w Papieskiej Galerii Sztuki w Watykanie, Muzeum Historii Winobrania we Francji, Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Mieszka we Lwowie.

wernisaż: 28 lipca 2018, godz.19.00

A. Martyniuk, Ulica Wzgórze w Bielsku-Białej, 2016, ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, fot. Alicja Migdał-Drost