Dzień Świętego Mokołaja w Muzeum - czytanie bajek Jana Kotta.

Data zakończenia Data rozpoczęcia

Już dzisiaj wszystkie dzieci zapraszamy do Starej Fabryki – Oddział Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej na Dzień Świętego Mikołaja. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji między innymi czytanie bajek Jana Kotta oraz warsztaty plastyczne Koty dla Kotta.

Wydarzenie realizowane będzie w ramach wystawy Joanna Fodczuk-Garcia i „bielszczanie” w Kalifornii – Jan Kott i Stanisław Sułkowski.

Bajki Jana Kotta przeczyta Grażyna Czajkowska, artystka i aktorka teatru lalek, a warsztaty poprowadzą Dorota Kapska i Paulina Pisuk-Czech, edukatorki z muzealnego Działu Edukacji.

Dodatkowo w trakcie wydarzenia członkowie Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego Dla Braci Mniejszych będą zbierać karmę oraz polary (stare bluzy lub koce) dla kotów ze swojego ośrodka. Prezenty dla kotków mile widziane!

W związku z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wprowadzającym stopień alarmowy ALFA na obszarze województwa śląskiego w dniach 26 listopada – 15 grudnia, Dyrekcja Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej informuje, że zabrania wchodzenia do budynku Muzeum z torbami, plecakami, pudłami itp.
Powyższe dotyczy zarówno zwiedzających jak i osoby biorące udział w wydarzeniach organizowanych w tym czasie na terenie Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.