Muzyka na Zamku

Data zakończenia Data rozpoczęcia

2 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu Muzyka na Zamku. Koncert na cztery ręce wystąpią: Michał Dziad – fortepian, Milena Kędra – fortepian. W programie: utwory  F. Schuberta, M. Ravela. Serdecznie zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, że bilety na koncerty w ramach cyklu Muzyka na Zamku dostępne są tydzień przed planowanym występem w kasie Zamku Książąt Sułkowskich oraz w danym dniu, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Cennik biletów:

15 zł – bilet cały

8 zł – bilet ulgowy (wg ulg ustalonych w regulaminie Muzeum)

Wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie, muzycy solowi oraz kameraliści, niejednokrotnie nagradzani w prestiżowych konkursach w Polsce (m.in. nominacja do Fryderyków 2014 dla Michała Dziada za płytę Acte Prealable),  jak i za granicą.

MICHAŁ DZIAD

Pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. Kevina Kennera. Występował z wybitnymi muzykami, m.in. sir Christopherem Hogwoodem, Urszulą Kryger, Bartoszem Bryłą. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. I Nagrody i Grand Prix VI Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (2002), a także I Nagrody VI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Concorsi di Musica della Val Tidone – Premio Anguissola Scotti (Włochy, 2003), Stypendium im. Tadeusza Żmudzińskiego (2003), Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa (2004). Występował w wielu znaczących salach koncertowych, m.in.: w Filharmonii Narodowej, filharmoniach krakowskiej, poznańskiej, kieleckiej, łodzkiej, oraz na festiwalach: Chamber Music Festival – Bath (Anglia), V Międzynarodowym Festiwalu From Chopin to Górecki – Warszawa, Międzynarodowym Festiwalu X Laboratorium Muzyki Współczesnej – Warszawa, Chanterelle Festival, Przemyskiej Jesieni Muzycznej, Musica Polonica Nova – Wrocław, Cenobio di San Vittore – Bolonia (Włochy). Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji, a płyta Musica Polonica Nova Acte Prealable otrzymała nominację w kategorii polska muzyka współczesna do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyki 2004. Prowadzi klasę kameralistyki w Akademii Muzycznej w Krakowie.

MILENA KĘDRA

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM I st. w Limanowej pod kierunkiem prof. Jadwigi Wojcieszczuk, a w 1994 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem PLM im. F. Chopina w Krakowie w klasie prof. Danuty Myczkowskiej. W roku 1998 odbyła staż asystencki w Katedrze Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Adama Kaczyńskiego. W roku 1999 ukończyła, z wynikiem celującym, Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula. W 2001 ukończyła studia podyplomowe w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Jako solistka i kameralistka doskonaliła się podczas licznych kursów mistrzowskich i konsultacji prowadzonych m.in. przez: Halinę Czerny-Stefańską, Jana Ekiera, Kevina Kennera, Gerardo Vilę, Jeana-Paula Sevillę, Karla Heinza Kämmerlinga, Paula Badurę-Skodę, Bernarda Ringeissena, Elzę Kolodin, Andrieja Orłowieckiego, Kwartet Śląski, Michaela Straussa, Bernarda Greenhausa, Marka Lubotskiego, Andrzeja Tatarskiego i Mariana Lapsanskyego. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych, uzyskała m.in.: I Nagrodę w Konkursie Pianistycznym o Stypendia Artystyczne im. T. Żmudzińskiego w Krakowie (1995), II Nagrodę (I nie przyznano) w II Międzynarodowym Konkursie Kameralnej Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (1998). W grudniu 2001 została zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego KONZERTEUM w Grecji oraz otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu XX wieku. W roku 1997 otrzymała stypendium artystyczne ministra kultury i sztuki. Dokonała nagrań archiwalnych dla Radia Opole, Radia Kraków oraz Telewizji Kraków, BBC i NHK. Wielokrotnie była zapraszana na festiwale w kraju i za granicą. Koncertowała w Polsce, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Mołdawii. Po ukończeniu studiów w 1999 roku podjęła pracę jako asystent w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2005 roku prowadzi klasę fortepianu w OSM II st. im. F. Chopina w Krakowie i w tejże szkole od roku 2008 organizuje cykl koncertów dla młodzieży Estrada młodych pianistów. W maju 2008 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuki i otrzymała stanowisko adiunkta w Katedrze Fortepianu. Od października 2008 roku prowadzi własną klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jej uczniowie i studenci otrzymują nagrody i wyróżnienia na konkursach krajowych i międzynarodowych. Pracuje również jako juror konkursów pianistycznych, oraz prowadzi lekcje otwarte i warsztaty pianistyczne dla dzieci i młodzieży.