Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Muzyka na Zamku

Data zakończenia Data rozpoczęcia

Fabio Salmieri-skrzypce
Piotr Loranc- fortepian
W PROGRAMIE: W.A. Mozart - Sonata e moll i Sonata G dur oraz A. Schnittke -
Congratulatory Rondo.

 

Fabio Salmeri

Artysta trzymający przed sobą skrzypce, zasłaniające połowę twarzy.Urodził się w Bielsku-Białej 25 stycznia 1989. Ukończył Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, gdzie uczył się u profesora Józefa Iwanowicza. W 2013 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował w klasie skrzypiec dr hab. Roberta Kabary. Obecnie jest doktorantem tej uczelni. Swój warsztat doskonalił pod kierunkiem m.in. Borisa Belkina, Igora Gruppmana, Grigorija Zhislina, Aleny Baevy, Volkharda Steude, a także Kyoko Yonemoto. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. „Luigi Zanuccoli 2013” w Sogliano al Rubicone, gdzie w 2014 ponownie zdobył III nagrodę oraz takich nagród jak „Ruggero Leoncavallo 2012” czy „Giovanni Zetti 2009” otrzymanych w ramach koncertów solistycznych w Montecatini Terme we Włoszech. Jest także finalistą prestiżowego I. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena. W sierpniu 2014, dzięki wsparciu finansowemu przyznanemu przez Naczelnika Kultury Miasta Bielska-Białej, zrealizował nagranie płyty CD z sonatami skrzypcowymi W.A. Mozarta. Stale koncertuje w kraju i za granicą z wybitnymi pianistami, m.in. Markiem Mizerą, Giuseppe Tavanti oraz Andreą Ambrosini. W kwietniu 2011 wystąpił w studio S-5 Radia Kraków podczas wydarzenia „Muzyczne podróże”.
Obok repertuaru solistycznego Fabio Salmeri zajmuje się grą kameralną oraz orkiestrową. Regularnie współpracuje z zespołami o wysokim poziomie wykonawczym, m.in. z Sinfoniettą Cracovią i CORdą Cracovią, które występują ze światowej sławy dyrygentami, wśród których znaleźli się: Krzysztof Penderecki, Valery Gergiev, Lorin Maazel, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Strugała, Gabriel Chmura oraz Marek Moś.

 

Piotr Loranc

Piotr Loranc - portretUrodził się w Bielsku-Białej 26 czerwca 1989 roku. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej – I stopień pod kierunkiem Danuty Brzozowskiej, II stopień w klasie fortepianu Adama Podreza. W 2011 ukończył studia I stopnia na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla. W latach 2010-2014 miał przyjemność współtworzyć trio fortepianowe, z którym brał udział m.in w dwóch edycjach festiwalu Student Art Festival i w Chorzowskiej Wiośnie Muzycznej. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich na katowickiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu dr Piotra Sałajczyka, grę zespołową doskonaląc w klasie kameralistyki prof. Urszuli Stańczyk. Regularnie uczestniczy w warsztatach muzycznych i kursach mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów z kraju i zagranicy. Przez rok wraz z zespołem pracował pod kierunkiem muzyków z Altenberg Trio Wien, które tworzyli wówczas - Amiram Ganz, Claus-Christian Schuster i Alexander Gebert.

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.