Muzyka na Zamku

Karol Lipiński-Brańka – skrzypce
Sonia Markiewicz – fortepian
W programie: utwory A.Dworzaka

Karol Lipiński-Brańka - ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie skrzypiec. Doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów z m.in. Holandii, USA, Łotwy, Litwy, Austrii. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych Manadżer Kultury na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jest laureatem szeregu nagród na konkursach muzycznych (do ostatnich należy I nagroda na Interational Master Competition w Warszawie) oraz stypendystą prezydenta Częstochowy w dziedzinie kultury.

Skrzypek prowadzi ożywioną działalność koncertową występując na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Niemczech, Francji, Czechach, we Włoszech.

Współpracuje z Kameralną Orkiestrą Inter-Camerata, Kapelą Jasnogórską, Sinfoniettą Polonią. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. Jest także wiceprezesem Stowarzyszenia im. Eugeniusza Brańki.Odznaczony medalem 50-lecia Miasta Władysławowa za zasługi w dziedzinie kultury.

Sonia Markiewicz - ukończyła z wyróżnieniem studia o profilu solistycznym w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Swoje umiejętności muzyczne kształciła także na wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pianistów jak: Kevin Kenner, Stephen Drury, Adam Wodnicki (USA), Ronan O’Hora (Anglia), Orla McDonagh (Irlandia), Manfred Wagner-Artz (Austria), Krzysztof Jabłoński  Włodzimierz Obidowicz (Polska) i wielu innych.

Obok solowej działalności koncertowej (do ostatnich osiągnięć należy III nagroda na XXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „ROMA” 2013 w Rzymie), aktywnie działa w zakresie kameralistyki fortepianowej. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej w Trzebnicy.