Muzyka na Zamku

Data zakończenia Data rozpoczęcia

MAMIKO UEYAMA - fortepian

Japońska pianistka Mamiko Ueyama siedząca przed fortepianemJapońska pianistka Mamiko Ueyama ukończyła Akademię Muzyczną w Osace w klasie prof. S. Ueda. Po ukończeniu Akademii Muzycznej została tam zatrudniona w charakterze asystentki. Już w czasie studiów występowała wielokrotnie z recitalami oraz jako solistka z orkiestrą Opera House w Osace. W 1993 została finalistką konkursu Japońskiego Stowarzyszenia Pianistów Pedagogów (JPTAK) otrzymując nagrodę specjalną. W 1994 r. na Koncercie Młodych Talentów w Japonii zdobyła nagrodę specjalną za wykonanie utworów K. Szymanowskiego. W 1997 r. uczestniczyła w "Wieczorze Chopinowskim"zorganizowanym przez Japońskie Stowarzyszenie Chopinowskie.

W 1997 r. przyjechała do Polski na trzyletni staż podyplomowy, który ukończyła z oceną celującą. Następnie brała udział w wielu konkursach pianistycznych. Ważniejsze z nich to Międzynarodowy Konkurs im. K. Szymanowskiego w Łodzi w 2001 r., oraz Międzynarodowy Konkurs im. Marii Canals w Barcelonie w 2003 r. gdzie otrzymała honorowy medal. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu profesorów: K. Katada, S. Ueda, M. Noijma, J. Romaniuka, R. Sanjinez, K. Kennera i T. Szebanowej. Ma bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po klasyków XX wieku.

PROGRAM KONCERTU 07.12.2015

J.S.Bach=A.Siloti:

Preludia h-moll

L.v.Beethoven:

Sonata cis-moll op.27-2 „Księżycowa”

R.Schumann=F.Liszt:

Pieśń miłosna

B.Bartók:

Rumuńskie tańce ludowe BB 68

1. Bot-tanc (Stick Dance)

2. Braul (Sash Dance)

3. Topogo (The Stomper)