Muzyka na Zamku

12 czerwca 2017 r., godz. 18.00

Muzeum Historyczne w Bielsku–Białej
Zamek książąt Sułkowskich

Sabina Olbrich-Szafraniec − śpiew (sopran)
Hubert Miśka −  śpiew (tenor)
Grażyna Griner − fortepian

W programie utwory E. Kalmana, F. Lehara, P. Abrahama, J. Straussa

Sabina Olbrich-Szafraniec − absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu kierowanej przez Krystynę Świder. Zadebiutowała w roku 1995 partią tytułową w musicalu Evita A. L. Webera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, a od roku 1998 jest solistką Opery Śląskiej w Bytomiu. Od 2010 związana z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Muzyki.

Hubert Miśka − śpiewak operowy i pedagog, doktor habilitowany sztuk muzycznych. Zadebiutował w 1990 roku na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu jako Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego i od tego czasu pozostaje solistą tego teatru. Od szeregu lat jest  pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od 2016 roku pełni także funkcję dyrektora Instytutu Muzyki.

Grażyna Griner − pianistka, akompaniatorka, teoretyk muzyki, pedagog na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Hubert Miśka
Sabina Olbrich-Szafraniec