Muzyka na Zamku

Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

4 listopada o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu Muzyka na Zamku. „O miłości solo i w duecie” wystąpią: Joanna Korpiela-Jatkowska – śpiew (sopran), Rafał Majzner – śpiew (tenor), Agata Adamczyk – fortepian. W programie: pieśni i arie operetkowe. Serdecznie zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, że bilety na koncerty w ramach cyklu Muzyka na Zamku dostępne są tydzień przed planowanym występem w kasie Zamku Książąt Sułkowskich oraz w danym dniu, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.
Cennik biletów:
15 zł – bilet cały
8 zł – bilet ulgowy (wg ulg ustalonych w regulaminie Muzeum)

AGATA ADAMCZYK
Studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. L. Stefańskiego i prof. J. Łukowicza. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, m.in. w Zurychu pod kierunkiem R. Buchbindera, w Dusznikach-Zdroju pod kierunkiem . Mierżanowa, w Weimarze pod kierunkiem prof. P. Badury-Skody oraz w Annecy (Francja) pod kierunkiem E. Richepina. W roku 1996 przeprowadziła przewód artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Obecnie jest adiunktem I st. na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz pracy pedagogicznej bierze udział w życiu artystycznym,  koncertując jako solistka i kameralistka. Współpracuje  z wieloma instrumentalistami, wokalistami  i chórami w charakterze akompaniatora. Jest współautorką płyt: Muzyka w Bielsku-Białej I, Klejnoty muzyki polskiej, 40 lat Instytutu Muzyki w Cieszynie .W roku 2006 nagrała swoją solową płytę ,Muzyka romantyczna.
W ostatnim czasie ukazała się kolejna, Jan Sztwiertnia – utwory fortepianowe i kameralne, na której znalazły się niepublikowane utwory kompozytora wywodzącego się z ziemi cieszyńskiej. Jego wspaniale zapowiadającą się karierę kompozytorską przerwała śmieć w obozie koncentracyjnym w Gusen.
Agata Adamczyk koncertowała w Niemczech, Czechach, Francji, na Węgrzech, w Bułgarii i we Włoszech.
Nagrywała dla Radia Katowice, Katowickiej Telewizji Regionalnej oraz Telewizji Bielsko. Posiada w swoim dorobku liczne nagrania archiwalne i koncertowe.
Równolegle prowadzi także działalność naukową.
Kilkakrotnie brała udział w konferencjach, prezentując artykuły związane z muzyką kameralną.
Od roku 2003 jest także pracownikiem Instytutu Teologicznego w Biesku-Białej,
gdzie pełni funkcję kierownika Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej, oraz prowadzi zajęcia z fortepianu i współpracuje z chórem ,Gloriam Dei.

JOANNA  KORPIELA-JATKOWSKA
Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia, otrzymawszy dyplomy z rytmiki i fortepianu, oraz Łódzką Akademię Muzyczną (Wydział Wokalno-Aktorski).
Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach wokalnych, m.in. w Niemczech, Holandii i Polsce (Vratislavia Cantans).
W latach 1993–1996 czynnie koncertowała w kraju i za granicą z oktetem wokalnym All Antico. Współpracowała także z Bielskim Trio Barokowym im. G.F. Telemanna.
W latach 1996–1999 pracowała na etacie solistki w teatrach muzycznych w Gdyni i Gliwicach, kreując role Cosetty w Nędznikach, Fiametty w Boccaccio, Hanny w Wesołej wdówce oraz Luizy w The Fantasticks.

RAFAŁ MAJZNER
Ukończył studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim, pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sąsiadka. Dysertację doktorską w dziedzinie sztuk muzycznych obronił w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w roku 2012. Tematyka pracy dotyczyła problemów wykonawczych partii tenorowych w operach Karola Szymanowskiego. Brał udział w mistrzowskich kursach wokalnych, m.in.: prof. Christiana Elssnera, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Eugeniusza Sąsiadka oraz Kludiego Kaludova.
Koncertował w kraju i za granicą, wykonując repertuar oratoryjny, kantatowy oraz operowy. W ramach działalności artystycznej współpracował z takimi instytucjami, jak Opera Wrocławska, Opera Krakowska, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera Bastille w Paryżu, Filharmonia Śląska w Katowicach, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Filharmonia Opolska, Capella Cracoviensis, Boston Symphony Orchestra, Agencja Atrystyczna Silesia w Katowicach, Agencja Artystyczna Pro Musica we Wroclawiu. Na swoim koncie ma występy solowe, między innymi we Francji, Austrii, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych, na przykład: Vratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie. Jako solista uczestniczył w nagraniach płytowych, takich jak: G.G. Gorczycki: Completorium (CD, 2002), W.A. Mozart: Litaniae Laretanae, J.S. Bach: Magnificat (CD 2004), St. Moniuszko: Halka (DVD 2005), K. Szymanowski: Król Roger (DVD 2007).
Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1998, 2003). Został wyróżniony wieloma nagrodami i wyróżnieniami w kraju i za granicą, m.in. I nagrodą w Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (1998), II nagrodą w Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach (2001), nagrodą Towarzystwa Chopinowskiego za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina podczas Konkursu Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Warszawie (2001), III nagrodą oraz nagrodą specjalną im. Ryszarda Karczykowskiego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju (2001), oraz III nagrodą XXXVII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Karlovych Varach (2002).
Rafał Majzner zajmuje się również działalnością naukową. Jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Jest autorem licznych publikacji naukowych w dziedzinie teorii i historii muzyki oraz edukacji muzycznej.

JOANNA KORPIELA-JATKOWSKA
AGATA ADAMCZYK