Pię(K/T)no wernisaż

Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała

Wystawa fotografii i malarstwa w oprawie tekstowej: Kariny Czernek, Doroty Koperskiej, Jagody Krzywickiej

Projekt PIĘ(K/T)NO kiełkował ponad rok z procesu wspólnego myślenia, odczuwania i działania trzech zaprzyjaźnionych, twórczych osobowości. Dorota Koperska (artysta fotografik), Karina Czernek (malarka) i Jagoda Krzywicka (aktorka i poetka) stworzyły wielowymiarowe, nawiązujące do siebie prace w formatach 100 x 140 cm (malarskie fotografie, dwuwarstwowe obrazy i obrazowe teksty) połączone wspólnym mianownikiem doskonałego, bo pełnego niedoskonałości piękna każdego człowieka. Prace różnią się od siebie za sprawą użycia innych środków wyrazu, a jednak wszystkie bazują na tych samych 10 sesjach fotograficznych skupionych wokół ciała ludzkiego i poprzez wzajemne przenikanie zapraszają do przekraczania naszych zewnętrznych ograniczających nas często powłok.

Zderzając ze sobą w warstwach sztuki to, co dopieszczone, z tym, co osamotnione, bo niestandardowe, można się wspólnie zastanowić nad tym, na ile od nas zależy to, kim i jacy jesteśmy dla samych siebie i dla innych, oraz jak ważną rolę w odbiorze piękna i formowaniu go w sztuce odgrywa akceptacja.

Wernisaż: 23 stycznia 2020, godz.17.00

Wystawa czynna od 24 stycznia do 8 marca 2020