II Spotkania po latach

Start date End date

Zamek książąt Sułkowskich - Patio

Wernisaż: 12.09.15, godz. 12:00

II Spotkania po latach to wystawa zbiorowa prezentująca prace absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, szkoły, która pod nazwą Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych mieściła się do lat osiemdziesiątych w  bielskim zamku.

W wystawie biorą udział:

Piotr Bąk, Józef Budka, Piotr Czadankiewicz,  Krzysztof Dadak, Leszek Gapski, Stanisław Hochuł, Zdzisław Januszewski, Tomasz Jędrzejko, Bogusław Kierc, Danuta Kierc, Łukasz Kliś, Michał Kliś, Jan Kruczek, Sebastian Kubica, Jan Kucz, Leszek Kwaśny, Piotr Kwaśny, Paweł Lasik, Natalia LL, Bogusław Lustyk, Ryszard Otręba, Ryszard Pielesz, Artur Przebindowski, Dorota Nowak-Rodzińska, Sławomir Rumiak, Joanna Rupik, Jadwiga Smykowska, Romuald Socha, Stefan Speil, Karol Śliwka, Stanisław Wieczorek, Ernest Zawada.

Ekspozycja będzie także okazją do przypomnienia twórczości artystów nieżyjących: Jagody Adamus, Józefa Hołarda, Tomasza Jury, Zygmunta Magnera, Zbigniewa Majkowskiego, Igora Mitoraja oraz Zdzisława Januszewskiego.

Prace eksponowane na wystawie pochodzą ze zbiorów własnych artystów oraz ze zbiorów naszego muzeum.

Karol Śliwka. Kompozycja znaków firmowych
Tomasz Jura 25-lat ZPAP Bielsko-Biała